СПИСОК ЛІКАРІВ, З ЯКИМИ МОЖНА УКЛАСТИ ДЕКЛАРАЦІЮ

Останні новини

Епідемічна ситуація по кору

Дайджест МОЗУ

Як пацієнт може отримати рецепти на відпуск препарату інсуліну

Участь у бізнес-форумі

Науково-практична конференція ендокринологів

Робочий візит до Польщі

Оновлення реєстру "Доступні ліки"

Як працює програма "Доступні ліки"

Електронна система запису до лікаря

Список лікарів, з якими можна укласти декларацію

Виступ на "Українському радіо. Луцьк"

Зустріч по проекту "Рятуємо по-європейськи"

Обережно, кір!

XX НАЦІОНАЛЬНА ШКОЛА гастроентерологів, гепатологів України

Обласний семінар невропатологів

Інфаркт міокарда - як діяти ?

Участь в Школі ендокринологів 22–23 лютого 2018р. в м.Київ

ПЕРЕЛІК АПТЕК, що здійснюють відпуск лікарських засобів згідно програми «Доступні ліки»

Презентація МІС "Поліклініка без черг"

Науково-практична конференція з онкології та ендоскопії ШКТ

Інформація про медичну реформу начальника управління охорони здоров’я Миколи Якимчука на оперативній нараді в міській раді

Створення ШКОЛИ ЗДОРОВ"Я

Дифтерія

«Загальноневідомі» факти про ВІЛ/СНІД

НАРКОТИКИ І НАРКОМАНІЯ

Інсульт легше попередити ніж вилікувати

Придбання нового медичного апарату

Зупинимо поліомієліт спільними зусиллями

ОНЛАЙН-ОПИТУВАННЯ ПІДЛІТКІВ ТА МОЛОДІ ВІКОМ 13-24 РОКІВ

ЛОКАЛЬНИЙ ФОРМУЛЯР 2017р. частина ІІ

ЛОКАЛЬНИЙ ФОРМУЛЯР 2017р. частина І

Програма « Доступні ліки»

То що ж приховує закреп?

Про що свідчать ендоскопічні знахідки?

Примірне положення про госпітальний округ

Що чекає медицину та лікарів цього року. Детальний план МОЗ України.

Запровадження нової моделі фінансування ПМД у 2017 році: пропозиції МОЗ

Проекти реформи МОЗУ

Чиста лікарня безпечна для пацієнта

Міжрегіональний семінар з Інтегрованого ведення хвороб дитячого віку

Академічні читання з міжнародною участю

Довідка до Дня Діабету

Деформуючий артроз

Пролежні. Профілактика, сучасні методи лікування.

Паліативна допомога дітям

Куріння чи здоров”я: вибір за Вами!

Антибіотики: використовуйте обережно !

Участь у Всеукраїнському форумі «Онкологія репродуктивних органів: профілактика як новий клінічний орієнтир»

Хвороба, яку спричинює вірус ЗІКА

Ліків від поліомієліту не існує! Єдиний захист – вакцинація.

Медики закликають батьків вакцинувати дітей від поліомієліту

Прості правила, щоб не захворіти на грип

Правила поведінки на льоду

Т А Р И Ф И на платні медичні огляди осіб, що надаються КЗ «ЛЦПМСД»

Профілактика кишкових інфекцій

Керівник закладу в АТО

Про зміни в законодавстві щодо пільг і компенсацій окремим категоріям громадян

Семінар благодійного фонду "СТОПРАК"

Профілактика атеросклерозу

Геморагічна лихоманка Ебола

Навчання сучасним методам діагностики та лікування пневмоній

"Захист патріотів" Гуманітарна ініціатива Світового Конгресу Українців

Шлях переселенця

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

ЗДОРОВ"Я ВАШОГО СЕРЦЯ – У ВАШИХ РУКАХ!

Що необхідно знати про глаукому

Захворювання хребта в студентів

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо правил поведінки при виявленні вибухового пристрою та загрозі вчинення терористичного акту

Артеріальна гіпертензія

Туберкульоз

Ліків від поліомієліту не існує! Єдиний захист – вакцинація.


Ліків від поліомієліту не існує! Єдиний захист – вакцинація.

Сьогодні Перший заступник міністра охорони здоров»я України Олександра Павленко, координатор команди ВООЗ із реагування на спалах поліомієліту Денніс Кінг, міжнародний експерт з поліокомунікацій Дитячого фонду ЮНІСЕФ Несрід Халед, начальник управління охорони здоров»я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк, його заступник Валерій Руцький та головний спеціаліст з педіатрії в області Людмила Рожко відвідали з робочим візитом комунальний заклад «Луцька міська дитяча поліклініка», щоб перевірити стан проведення ІІІ раунду вакцинації проти поліомієліту, наявність вакцин, умови їх зберігання тощо, а також розповісти, чому важливо захищати дітей від цієї інфекції.

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук та головний лікар КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» зустріли гостей та показали кабінет щеплень, де проводиться вакцинація діток. Експерти міжнародних інституцій оглянули, в яких умовах зберігається вакцина, обладнання кабінету щеплень та задали кілька запитань щодо проведення імунізації в місті, ставлення батьків до вакцинації та роз’яснювальну роботу серед населення.

Варто зауважити, що поліомієліт - це невиліковна хвороба, її розвитку можна тільки запобігти. Вірус поліомієліту уражує нервову систему і за лічені години може призвести до загального паралічу. Систематичне щеплення вакциною проти поліомієліту може захистити дитину на все життя.

З 1988 р. завдяки Глобальній програмі з вакцинації від поліомієліту кількість випадків захворювання на поліомієліт зменшилася більше ніж на 99%: за оцінками, з 350 тис. до 406 випадків, зареєстрованих у 2013 р.

У 1994 р. Американський регіон ВООЗ був сертифікований як вільний від поліомієліту, у 2000 р. — Регіон ВООЗ для країн західної частини Тихого океану і в червні 2002 р. — Європейський регіон ВООЗ.

За повідомленням ВООЗ, у  2014 р. лише 3 країни (Афганістан, Нігерія і Пакистан) у світі залишаються ендемічними щодо поліомієліту.

Тим не менш, навесні 2014 р. ЮНІСЕФ відзначено, що активізація поліомієліту становить загрозу для мільйонів дітей у країнах з низьким рівнем охоплення імунізацією. До таких країн ЮНІСЕФ віднесла і Україну, в якій протягом останніх років неухильно зменшується кількість щеплених проти поліомієліту дітей. У зв’язку з цим Незалежне бюро моніторингу Глобальної ініціативи щодо боротьби з поліомієлітом включило Україну до списку країн, де може виникнути спалах поліомієліту.

Оскільки завдяки «брудній» інформаційній кампанії, питання «щеплювати чи ні» стало для батьків майже гамлетівським і з кожним раундом збільшується кількість відмов, медики пояснюють, що ліків від поліомієліту не існує, вакцинація – єдиний захист від хвороби.

Під час прес-конференції, що відбулася після відвідин дитячої поліклініки в овальному залі облдержадміністрації, Денніс Кінг зазначив, що «циркуляція вірусу – це загроза для дітей і батьків. Спалах поліомієліту – це надзвичайна ситуація в сфері громадського здоров»я. Несрід Халед закликала кожну родину, що має дитину віком до 10 років, пройти імунізацію, адже вакцини є достатньо, вона якісна, безпечна та ефективна.

Ігор Ващенюк зауважив, що країна прагне бути європейською, однак невдовзі може виникнути проблема із перетином кордону через низький рівень щеплень дитячого населення. Олександра Павленко також наголосила на тому, що Україна має зберегти статус країни вільної від поліомієліту та закликала батьків приводити своїх дітей на вакцинацію.

Адже лише охоплення вакцинацією 95% дітей може спинити циркуляцію поліовірусу та забезпечити колективний імунітет, аби вберегти країну від страшної, невиліковної хвороби.

Третій раунд імунізації, що розпочався 26 січня та мав тривати до 14 лютого, продовжено ще на тиждень. Тож усі батьки, які мають дітей віком від 2 місяців до 10 років, повинні привести їх на щеплення, яке можна зробити в КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» та центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.  Давайте разом захистимо своїх дітей від поліовірусу!

 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ  
 
      1. Скільки вакцини проти поліомієліту було закуплено для третього раунду вакцинації? Чи є така кількість достатньою?
На разі у країні є достатня кількість вакцини для охоплення усіх дітей в усіх регіонах України. Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закупив 4.5 мільйона доз оральної поліовакцини (ОПВ) для проведення третього раунду вакцинації проти поліомієліту в Україні. Цього достатньо для охоплення понад 4 мільйонів дітей.
      2. Чому додаткові щеплення повинні робити дітям віком до 10 років?
Із часом, захист (імунітет) від поліомієліту може слабшати. Додаткова вакцинація – яку ще часто називають «бустерна» чи повторна – дозволить підвищити рівень антитіл (речовини, які виробляються нашим тілом для подолання захворювання чи інфекції) в організмі дитини і протягом тривалого часу захищати її від поліомієліту.
      3. Вакцина надається безкоштовно чи батькам доведеться платити?
Вакцинація від поліомієліту є безкоштовною.
      4. Як щодо дітей, які попередньо отримали певну кількість доз вакцини проти поліомієліту (а то й усі дози згідно календаря щеплень)?
Усі діти, що належать до цільової групи, незалежно від статусу попередньої вакцинації, повинні отримати додаткові дози вакцини від поліомієліту відповідно до передбачених заходів реагування на спалах вірусу. ОПВ вакцина розроблена спеціально для багатократного безпечного введення. Кожна доза ОПВ посилює захист дитини від поліомієліту.
      5. Зважаючи на спалах грипу, чи небезпечно приводити дитину до поліклініки задля проведення вакцинації проти поліомієліту?
Грипом можна заразитися будь-де – як вдома, так і у громадському місці (наприклад, в автобусі чи на дитячому майданчику). З огляду на спалах поліомієліту в Україні, дітей необхідно повноцінно вакцинувати від цього захворювання, що призводить до інвалідності. Усі діти віком до 10 років повинні отримати заплановану на них дозу вакцини в рамках третього раунду вакцинації проти поліомієліту.
      6. Як бути, якщо станом на призначений день вакцинації дитина занедужала? Чи можна і у цьому випадку здійснювати вакцинацію?
Навіть якщо дитина занедужала, вона потребує імунізації. Вакцинація проти поліомієліту підлягає відтермінуванню виключно якщо дитина має високу
Page 2 of 3
температуру тіла понад 38.5 градусів Цельсія, оскільки висока температура може знизити ефективність вакцини. У цьому випадку Ваш педіатр, медсестра чи інший уповноважений представник закладу охорони здоров’я повинен оцінити стан дитини і перенести день вакцинації на майбутній період.
      7. Чи є чхання або кашель протипоказанням до введення вакцини проти поліомієліту?
Ні. Кашель не є протипоказом до вакцинації.
      8. Ми занепокоєні, що у нашого сина може бути алергічна реакція. Чи можна йому вводити вакцину проти поліомієліту?
Алергічна реакція на оральну поліовакцину зустрічається дуже рідко. Медичний працівник, який буде проводити вакцинацію дитини, знає складники вакцини і запитає, чи має ваша дитина алергію на будь-який із них. Якщо так, то дитина не буде вакцинована.
Алергічна реакція на будь-які інші речовини, окрім тих, що знаходяться у поліовакцині, не є протипоказом до вакцинації.
      9. Чи є ОПВ безпечною?
ОПВ є надзвичайно безпечною. Вакцина, що застосовується в рамках цієї кампанії, є прекваліфікованою ВООЗ та закуповується через ЮНІСЕФ. Безпечність та ефективність ОПВ, засвідчується більш як 15-річним досвідом використання. За час її використання діти з усього світу отримали понад 10 мільярдів доз ОПВ в рамках всесвітньої ініціативи з викорінення поліомієліту. Починаючи із 1988 року ця кампанія дозволила знизити кількість випадків поліомієліту в усьому світі на 99%.
Для отримання більш детальної інформації ознайомтеся із заявою ВООЗ щодо якості та безпеки ОПВ: http://www.polioeradication.org/Portals/0/Document/PolioAndPrevention/Position%20statement_OPVsafety.pdf
      10. Які ризики пов’язані із вакциною проти поліомієліту?
Вкрай рідко побічною дією ОПВ може бути параліч – приблизно 1 випадок на кожні 2.5 мільйона введених доз. Ця статистика, як правило, у випадку, коли ОПВ була першою дозою вакцини, але ймовірність побічних ефект зводиться до нуля, якщо першою дозою була інактивована поліовакцина (ІПВ). В Україні, дітям, що не отримували вакцини проти поліомієліту раніше, спершу вводять ІПВ, яка містить мертві віруси і не несе із собою загрози паралічу. Невакциновані діти ризикують бути ураженими вірусом поліомієліту.
      11. Чи зашкодила кому-небудь в Україні вакцина проти поліомієліту?
Немає жодних доказів, що оральна вакцина проти поліомієліту спричинила виникнення небезпечних побічних ефектів в Україні протягом проведення додаткової вакцинації у відповідь на спалах поліомієліту. Починаючи із 1988 року, понад 10 мільярдів доз прекваліфікованої ОПВ було введено дітям в усьому світі в ході кампаній з масової імунізації, що дозволило знизити кількість випадків поліомієліту на 99% у світовому масштабі.
Page 3 of 3
Органи охорони здоров’я в усьому світі, включно із Україною, регулярно здійснюють збір та аналіз інформації з безпеки вакцин. Це і слугує джерелом доказів, на які покладаються, як на місцевому, так і на глобальному рівні при регулярному перегляді профілю безпеки вакцини.
Огляди Глобального консультативного комітету з безпеки вакцин опубліковано на: http://www.who.int/vaccine_safety/committee/reports/en/
      12. У чому полягає різниця між ІПВ і ОПВ? Чи не є “мертва” вакцина кращою за “живу”?
Як ІПВ, так і ОПВ є ефективними, та їх вирізняють певні відмінності. Оральна поліовакцина є єдиною ефективною зброєю від поліомієліту у разі спалаху. ІПВ створює лише індивідуальний імунітет у крові, у той час, як ОПВ створює імунітет у кишківнику та попереджує передачу вірусу від людини до людини. Саме тому ОПВ віддається перевага під час спалаху.