СПИСОК ЛІКАРІВ, З ЯКИМИ МОЖНА УКЛАСТИ ДЕКЛАРАЦІЮ

Останні новини

Епідемічна ситуація по кору

Дайджест МОЗУ

Як пацієнт може отримати рецепти на відпуск препарату інсуліну

Участь у бізнес-форумі

Науково-практична конференція ендокринологів

Робочий візит до Польщі

Оновлення реєстру "Доступні ліки"

Як працює програма "Доступні ліки"

Електронна система запису до лікаря

Список лікарів, з якими можна укласти декларацію

Виступ на "Українському радіо. Луцьк"

Зустріч по проекту "Рятуємо по-європейськи"

Обережно, кір!

XX НАЦІОНАЛЬНА ШКОЛА гастроентерологів, гепатологів України

Обласний семінар невропатологів

Інфаркт міокарда - як діяти ?

Участь в Школі ендокринологів 22–23 лютого 2018р. в м.Київ

ПЕРЕЛІК АПТЕК, що здійснюють відпуск лікарських засобів згідно програми «Доступні ліки»

Презентація МІС "Поліклініка без черг"

Науково-практична конференція з онкології та ендоскопії ШКТ

Інформація про медичну реформу начальника управління охорони здоров’я Миколи Якимчука на оперативній нараді в міській раді

Створення ШКОЛИ ЗДОРОВ"Я

Дифтерія

«Загальноневідомі» факти про ВІЛ/СНІД

НАРКОТИКИ І НАРКОМАНІЯ

Інсульт легше попередити ніж вилікувати

Придбання нового медичного апарату

Зупинимо поліомієліт спільними зусиллями

ОНЛАЙН-ОПИТУВАННЯ ПІДЛІТКІВ ТА МОЛОДІ ВІКОМ 13-24 РОКІВ

ЛОКАЛЬНИЙ ФОРМУЛЯР 2017р. частина ІІ

ЛОКАЛЬНИЙ ФОРМУЛЯР 2017р. частина І

Програма « Доступні ліки»

То що ж приховує закреп?

Про що свідчать ендоскопічні знахідки?

Примірне положення про госпітальний округ

Що чекає медицину та лікарів цього року. Детальний план МОЗ України.

Запровадження нової моделі фінансування ПМД у 2017 році: пропозиції МОЗ

Проекти реформи МОЗУ

Чиста лікарня безпечна для пацієнта

Міжрегіональний семінар з Інтегрованого ведення хвороб дитячого віку

Академічні читання з міжнародною участю

Довідка до Дня Діабету

Деформуючий артроз

Пролежні. Профілактика, сучасні методи лікування.

Паліативна допомога дітям

Куріння чи здоров”я: вибір за Вами!

Антибіотики: використовуйте обережно !

Участь у Всеукраїнському форумі «Онкологія репродуктивних органів: профілактика як новий клінічний орієнтир»

Хвороба, яку спричинює вірус ЗІКА

Ліків від поліомієліту не існує! Єдиний захист – вакцинація.

Медики закликають батьків вакцинувати дітей від поліомієліту

Прості правила, щоб не захворіти на грип

Правила поведінки на льоду

Т А Р И Ф И на платні медичні огляди осіб, що надаються КЗ «ЛЦПМСД»

Профілактика кишкових інфекцій

Керівник закладу в АТО

Про зміни в законодавстві щодо пільг і компенсацій окремим категоріям громадян

Семінар благодійного фонду "СТОПРАК"

Профілактика атеросклерозу

Геморагічна лихоманка Ебола

Навчання сучасним методам діагностики та лікування пневмоній

"Захист патріотів" Гуманітарна ініціатива Світового Конгресу Українців

Шлях переселенця

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

ЗДОРОВ"Я ВАШОГО СЕРЦЯ – У ВАШИХ РУКАХ!

Що необхідно знати про глаукому

Захворювання хребта в студентів

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо правил поведінки при виявленні вибухового пристрою та загрозі вчинення терористичного акту

Артеріальна гіпертензія

Туберкульоз

Довідка до Дня Діабету


 

Д   О   В   І   Д   К   А

про стан  надання медичної допомоги хворим цукровим діабетом

і робота шкіл соціальної адаптації м. Луцька  ( дані за 9 міс 2016р).

         Ендокринологічна допомога в місті надається згідно штатного розпису і згідно стандартів надання медичної допомоги лікарями-ендокринологами, для роботи яких виділено 8  ставок  амбулаторного прийому ( з них 0,25 ставки денного стаціонару  КЗ «ЛЦПСМД №2)  і стаціонарно 20 ліжок діагностичного відділення ЛМКЛ.  Роботу забезпечують 7лікарів, з них: 4 лікаря  Луцьких центрів ПМСД, 1 лікар-ендокринолог дитячої поліклініки, 2 лікаря –ендокринолога ЛМКЛ  і 5 медсестер амбулаторного прийому. Фаховий рівень:   4 лікарів мають вищу категорію,  2 – першу,  1 лікар  – другу кат. Фактично зайнято 3 ставки поліклінічного прийому дорослих ендокринологів і 1,5 посади дитячий ендокринолог.

          Цукровий діабет – глобальна неінфекційна епідемія ХХІ століття.

          Поширеність діабету стрімко зростає і стає реальною загрозою всіх людей на планеті. Сьогодні в світі налічується майже 420 млн людей з діабетом. За прогнозами, від світорої популяції 2,8% протягом найближчих 20 років їх кількість збільшиться вдвічі: З 2000р с 171 млн. до 266 млн. в 2030р.

          В Україні на січень  2016р. зареєстровано 1380047 хворих на ЦД ( 2,5% чисельності населення). Кожні 13-15 років кількість хворих цукровим діабетом подвоюється. Проте кількість людей з недіагностованою патологією перевищує цю цифру у 3-4 рази.

          На диспансерному обліку у ендокринологів міста перебуває 6256 хворих цукровим діабетом,  на даний час – 1 вагітна, 45 дітей від 0 до 18 років ( на 9 міс -44), з них вперше виявлено - 7. З ускладненнями 2431 хворих. З усіх хворих інсулін  отримують 1054 чол.,  цукрознижуючі таблетовані препарати отримують 3440 хворих. Виявлено 152 чол., переважно в легкій і середній формі важкості. Захворюваність по місту Луцьку становить 274,9 на 100 тис.населення – 2015 рік , поширеність 2907,1 на 100 тис. населення.  Очікуваний показник захворюваності, згідно обласної цільової програми до 2015 року 300,0 на 100 тис. населення по області. На обліку 182 інвалідів працездатного віку, вперше вийшло 5. 

Специфічної профілактики І типу цукрового діабету не існує, робота направлена на профілактику гострих і загострення хронічних захворювань, боротьба зі стресом, дозоване навантаження при роботі з комп”ютером, особливо в дитячому віці.      Профілактика ІІ типу – це нормалізація АТ,  вмісту холестерину в крові,  маси тіла, дозовані щоденні фізичні навантаження і раціональне харчування.

 На даний час за 9 місяців 2016 року зроблено 92723 аналізів на цукор крові. В 2016 році ВОКЛ  визначають глікований гемоглобін (забір крові в пробірки вакутаймери), для хворих , які отримують інсулінотерапію безкоштовно обстежено 824 чоловік На апараті Clover 1С. в Центрах ПМСД безкоштовного  обстеження на глікований гемоглобін не проводили в зв”язку із відсутністю Державної програми по цукровому діабету і відсутністю фінансування.  В лабораторії КЗ « Луцький центр ПМСД» по програмі «Волинькард» хворі обстежуються на цукор крові 1255 людей  і визначається ліпідограма крові  6275 аналізів  і повторно 29. По програмі « Перші кроки з інсуліном Лантус» безкоштовно HbAlc і цукор крові  4 раз на рік для 28 хворих.    

            До 2009 року  виконувалась Державна програма «Цукровий діабет» згідно Указу Президента України від 21.05.99р. №545/99 "Про комплексну програму цукровий діабет" та доручення Кабінету Міністрів України від 24.05.99р. №11194/1.  

        На виконання Державної цільової програми  «Цукровий діабет» на 2009-2013 рр., затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2009  №877, з метою забезпечення хворих на цукровий діабет лікарськими засобами та виробами медичного призначення та раціонального використання бюджетних коштів  з 2010 року виконувалась обласна цільова програма «Цукровий діабет» на 2009-2013 рр. №345 від 8.12.2009р.,  згідно розпорядження голови облдержадміністрації. З 2014 року програма по даний час не затверджена МОЗ і Кабміном України.       

       В м. Луцьку  хворі забезпечуються інсуліном за рахунок обласного бюджету централізовано згідно заявок лікарів-ендокринологів поліклінік.

На початок ІІ кварталу з ВОКЛ установи  міста отримали гуманітарно  інсуліни фірми «Ново-нордікс» (протофан, актрапід, новорапід), в зв”язку з пізнім проведенням тендеру на закупівлю інсуліну і перебоями поставок в липні, серпні  цього виду по причині  виробничих  обставин фірми. До кінця року має бути дві поставки інсуліну цього виду з ВОКЛ.

За 9 міс. 2016 рік отримано інсуліну :

КЗ «ЛЦПМСД» -   на суму 1128026,19 грн.,    фл. 2686, карт- 5825

КЗ «ЛЦПМСД №2» - на суму  1347309,04 грн.,    фл. 2999 , карт- 75542

КЗ «ЛЦПМСД №3» -  на суму 123137,93 грн.,  фл -1631, карт. 2876

        Потреба в інсулінах по м. Луцьку складає: аналоги інсуліну – 9 % , свинні інсуліни – 2%, картриджні форми інсулінів – 25%, все решта – флаконні, співвідношення імпортного до вітчизняного 1:3. Індар – 11%, Фармак – 39%, ген інсуліни і інсуман – 18%, Ново-Нордіск, Сіанофі-Авентіс – 32%.

         Цукрознижуючі таблетовані препарати за державні кошти обласного бюджету з ВОКЛ не отримували, в кінці 2015 року за гроші, перерозпреділені з обласного бюджету, кожен Центр ПМСД і дитяча поліклініка отримали і закупили  на 199 тис.  препаратів інсуліну і таблетованих цукрознижуючих препаратів, які були роздані в 2016 році.  За місцевий бюджет глюкометри для дорослих, тест-смужки, шприц-ручки, інсулін не закуплялись.

Вагітні забезпечуються інсуліном і глюкометрами в поліклініках за місцем проживання за державні кошти обласного бюджету. Забезпечення  глюкометрами і тест-смужками – 100%.

 В 2016 році дитячий заклад не отримував  глюкометрів з державного бюджету . Четверо дітей, (1- переведений у КЗ «Луцький Центр ПМСД №2» по віку),які отримують інсулін Новорапід за допомогою інсулінової помпи:  модель помпи Dana ІІ та Medtronik 715 забезпечені   адресною допомогою згідно програми по місту для дітей хворих з цукровим діабетом, на витратні матеріали: інфузійні набори, шприци – резервуари для інсуліну до інсулінових помп.

З місцевого бюджета для дітей на тест – смужки, голки і ланцети витрачено 385636 грн., згідно програми для дітей хворих  цукровим діабетом. Забезпечення дітей інсуліном – 100%, за державний бюджет отримано з ВОКЛ інсуліну  на суму: 297681,00.

       В ЛМКЛ проліковано  474 хворих цукровим діабетом, в т.ч. в діагностичному відділенні – 338; середній ліжко-день – 14,3 по ЛМКЛ, по відділенню – 12,2. Ургентно госпіталізовано - 172 хворих (42 %): 9 чол. - гіпоглекімічна, 31 чол. – кетоацидоз ІІІ ст. З відділення  реанімації  та детоксикації переведено в діагностичне відділення 16 хворих. В ДСП – 408 хв. Санаторно-курортно  – 22 чол., 11 дітей оздоровлено в санаторіях матері та дитини. Гемодіаліз – 3 чол. Ампутації: висока ампутація – 9 чол.

        З 2013 року в КЗ «ЛЦПМСД» працює школа соціальної адаптації хворих цукровим діабетом в площині санітарно-просвітньої роботи в рахунок робочого часу без додатково виділених штатних посад (з 1999 року в поліклініці №1 працювала школа навчання самоконтролю і саморегуляції для хворих цукровим діабетом). Пройшли навчання в поточному році 417 чол. З грудня 2013 року на базі КЗ «ЛЦПМСД №2» організована «Школа соціальної адаптації пацієнтів з цукровим діабетом І та ІІ типу правильному способу життя» згідно наказу МОЗ України  від 28.09.12 року № 758; наказу ОДА від 07.03.13 року № 124/-к при допомозі фірми «Сіанофі-Авентіс». З 2014 року школа працює в дитячій поліклініці.

   Смертність по місту складає 0,13 на 100 тисяч населення (15 чол по основній причині), в структурі причин – поліографічна  недостатність і уремія, в наслідок хронічної ниркової недостатності.

      Лікарі міста приймають участь в науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах, і співпрацюють з Волинською обласною спілкою хворих цукровим діабетом: проводять бесіди, заняття, лекції з хворими та їх родинами, допомагають в організації і проведенні Всесвітнього  дня боротьби з цукровим  діабетом по місту і області.  Виступають на телебаченні, друкуються в періодичних виданнях. Приймають участь у програмі МОЗ підтримки пацієнтів « Перші кроки з інсуліном Лантус». Запроваджено інсулін ТОЖЕО соло стар фірми « Санофія авентіс».

            Пропозиції:

  1. Продовжити роботу в напрямку раннього виявлення цукрового діабету, ширше

     використовувати пероральний глюкозо- толерантний тест, визначення цукру крові

    щорічно кожному при звертанні у медичну установу, проводити санітарно-

    просвітню  роботу.

2. Продовжувати заповнення Державного реєстру.

3. Покращити забезпечення аналогами інсуліну, шприц- ручками, глюкометрами,

     шприцами централізовано, виходячи з фінансових можливостей.

4. Визначати глікозильований гемоглобін в обов”язковому порядку щоквартально

    в  ВОКЛ  ( для хворих, що отримують аналоги інсуліну), раз у півріччя – для

    інсулінозалежних хворих.

5. Впровадити визначення мікроальбумінурії  в ЛМКЛ для раннього виявлення

    діабетичної нефропатії.

 6. З метою раннього виявлення ускладнень цукрового діабету, попередження

    прогресування хвороби, покращення тривалості і якості життя ширше

    використовувати інструментальні методи обстеження (дуплексно- тріплесне

    сканування судин), обстеження в кабінеті діабетичної стопи і полінейропатії

    і консультації  суміжних спеціалістів: окулістів, невропатологів, хірургів.

                Позаштатний міський ендокринолог УОЗ ЛМР                   Редзій  Т.М.